пн-пт 11.00-20.00, сб-нд 11.00-18.00

Пори Року UA (Seasons)

  • Виробник: Geekach Games
  • Код товару: Seasons UA - GKCH185se
  • Бонусні бали: 63
  • Наявність: В наявності
2100 грн.
Ціна в бонусних балах: 2100

Настільна гра Пори Року UA

Настільна гра Пори Року UA - комплексна фентезійна стратегія для 2-4 гравців; українська локалізація гри Seasons.

Пори Року UA - настільна гра, в якій гравцям доведеться зійтися в легендарному змаганні магів королівства Ксідіт. Гра вдало поєднує механіки драфту карт і кидків кубиків. Під час партії ви створюватимете власні колоди карт, кидатимете кубики сезонів і виконуватимете зазначені на них дії, накопичуватимете кристали, перетворюватимете жетони енергії та розігруватимете карти чарівництва.

Настільна гра Seasons (українською) - що в коробці?

У коробці з грою Seasons (українською) ви знайдете все, що вам знадобиться для магічного змагання:

  • ігрове поле,
  • шкала кристалів,
  • маркер року,
  • маркер сезону,
  • 8 жетонів бібліотеки,
  • 4 індивідуальні планшети,
  • 16 маркерів магів чотирьох кольорів (по чотири для кожного гравця),
  • 20 кубиків сезонів,
  • 100 карт сили (60 базових карт для новачків та 40 карт, які стануть у нагоді вже досвідченим магам),
  • 64 жетони енергії чотирьох видів – вода, земля, повітря та вогонь,
  • правила гри


Розмір карт: 63х88 мм

Рекомендовані протектори:

Протектори для карт 63,5х88 - 1 уп.

Настільна гра Seasons (українською) - зображення компонентів

Настільна гра Сезони (українською) - огляд

Найвеличніші чаклуни королівства Ксідіт зібралися в самому серці Аргоського лісу, щоб узяти участь у легендарному змаганні, що триває 12 сезонів. Переможець цього трирічного поєдинку буде обраний новим архімагом королівства...

У настільній грі Сезони (українською) гравці зійдуться в битві магів. Для перемоги в цій битві, вам треба роздобути якомога більше магічних кристалів.

Партія складається з двох фаз.

У першій фазі гравці за допомогою драфта набирають собі дев'ять карт сил, що визначають стратегію на гру.

Драфт карт у грі Сезони - що це?

Кожному гравцеві випадковим чином роздається по дев'ять карт сил. Після чого гравці вибирають собі по одній карті, а решту передають по колу. З карт, що прийшли таким чином від сусіда, гравці знову вибирають собі по одній - решту знову передають по колу. І так до тих пір, поки всі не відберуть собі по дев'ять карт. 

Свої дев'ять карт гравець розділяє на три стопки по три карти в кожній. Перші три карти він бере в руку, і зможе розіграти їх уже в перший рік змагання, а карти з двох інших стопок - добирає в руку на другий і третій рік змагання відповідно.

У другій, основній, фазі гравці кидатимуть кубики, що відповідають поточному сезону і розігруватимуть відібрані раніше карти.

Кубики дають змогу гравцям добирати карти з колоди; можуть збільшувати кількість карт, які одночасно перебувають у вас у грі; приносять жетони енергії (води, землі, вогню або повітря), необхідні для розіграшу карт; дають змогу обмінювати жетони енергії на магічні кристали (кристали слугують ресурсами для розіграшу деяких карт, а наприкінці гри приносять переможні очки). Також кубик може безпосередньо принести вам жадані магічні кристали, а також прискорити хід гри. Можливостей багато - що саме отримати, залежить і від волі випадку, і від вашого вибору.

А тепер трохи детальніше.

За що боремося?

Під час гри кожен гравець намагатиметься набрати якомога більше магічних кристалів - саме їхня кількість і визначить найсильнішого мага. Кристали ви будете добувати різними способами:

  • відповідно до значення, що випало на кубику,
  • розігруючи певні карти з руки,
  • обмінюючи жетони енергії на кристали,
  • наприкінці гри ви отримаєте кристали за всі розіграні вами карти.

3 роки, 12 сезонів, 36 місяців

Змагання магів триває три роки, кожен рік розбитий на 12 місяців, які зі свого боку відносяться до одного з чотирьох сезонів - зима, весна, літо і осінь. 

Щоб не заблукати в часі нам знадобиться ігрове поле, яке в цій грі має круглу форму. У його центрі одним маркером позначаємо поточний рік змагання (1-й, 2-й або 3-й), а по зовнішньому колу, другим маркером позначаємо поточний місяць. Пройшли по колу дванадцять місяців - зсуваємо маркер року в центрі. Пройшли по колу три рази - гра закінчилася, рахуємо кристали. 

Крім відліку часу, ігрове поле слугує пам'яткою з інформацією - поповнення якою енергією можна очікувати в той чи інший сезон і в який сезон вигідніше обмінювати різні типи енергії на кристали.

Ще про ігрові компоненти

    Крім ігрового поля, у грі є лічильник кристалів, на якому гравці відзначатимуть кількість зароблених кристалів. 

    Також у кожного гравця є особистий планшет, з трьома основними зонами: 

    • Слоти для жетонів енергії. Всього у гравця в резерві може бути не більше семи жетонів.
    • Лічильник сили. Показує скільки карт може бути у гравця одночасно в грі. Спочатку сила всіх магів дорівнює нулю. Таким чином, щоб розіграти хоча б одну карту з руки, вам треба скоріше підвищити свою силу.
    • Бонуси та штрафні очки. Кожному гравцеві доступно чотири ігрові бонуси. За гру до цих бонусів можна вдатися тільки тричі (без різниці різні це будуть бонуси чи тричі один і той самий). І за кожен раз, що ви скористалися бонусом, доведеться розплатитися штрафними очками (мінус кристали при фінальному підрахунку).

    Як це все працює?

      Отже, ми розібрали карти і взяли перші три для першого року гри. 

      Тепер відбираємо кубики.

      Загалом у грі 20 великих і красивих кубиків чотирьох кольорів (по п'ять - для кожного сезону). Для кожного з чотирьох сезонів набір кубиків відрізняється не тільки за кольором, а й за значеннями, які на них можуть випасти. Для гри беремо кубиків на один більше, ніж кількість гравців.

      Перший гравець кидає кубики відповідного сезону і забирає собі один із них - залежно від того, який із результатів, що випали на кубиках, він хоче використати у свій хід. Решта гравців також розбирають собі по одному. Оскільки кубиків більше, ніж гравців - один кубик залишається лежати на столі (до нього ми ще повернемося).

      Далі починається хід першого гравця.

      У свій хід гравець може виконати стільки дій, скільки захоче (якщо дозволяють ресурси). Він може (але не зобов'язаний):

      • виконати дії, зазначені на його кубику сезонів;
      • розіграти і (або) активувати одну або кілька карт;
      • використати один або кілька бонусів особистого планшета.

        Що може випасти на кубиках?

        Це можуть бути жетони енергії, кристали, можливість обміняти жетони енергії на кристали, можливість збільшити силу (тобто збільшити кількість карт, які гравець може одночасно мати перед собою в грі) або можливість добрати карту з колоди.

        Для чого потрібні жетони енергії?

          Існує 4 види енергії: повітря, вода, вогонь і земля. Тією чи іншою мірою вони залежать від сезонів. За допомогою жетонів енергії гравці можуть:

          • розігрувати і (або) активувати карти;
          • отримувати кристали шляхом перетворення енергії

          Останній кубик

          Як ми писали вище, після того як всі гравці розібрали по одному кубику, відповідно до того, що вони хотіли б зробити в цей хід, на ігровому полі залишився ще один кубик. Цей останній - теж не залишиться без діла. На гранях кубиків, крім значень, що показують, які дії гравці можуть зробити, також намальовані одна, дві або три точки. Ця кількість точок на кубику, що залишився, означатиме, на скільки місяців зрушиться маркер ходу на зовнішньому колі нашого ігрового поля. Таким чином, обираючи який кубик собі взяти, гравці (а особливо останній) обирають не тільки щось, що вони хочуть отримати у свій хід, а й - прискорити або навпаки сповільнити хід гри.

          Карти VS Кубики

          До складу гри входить двадцять великих і красивих кубиків. Однак, незважаючи на те, що кидати кубики доведеться кожного раунду, більшу роль у Сезонах відіграватимуть карти. Саме за допомогою карт чаклуни зможуть обрати стратегію на гру, ну а кубики допоможуть при тактичних рішеннях. Якщо на початку гри від кубиків ще багато що залежить, то вже до середини партії, правильно відібрані і розіграні карти зводять роль випадку до мінімуму.

          Карти в грі Сезони

          Незважаючи на велику кількість кубиків, основа гри - карти. Карти бувають двох видів - це можуть бути якісь корисні артефакти, які допомагають самому гравцеві (наприклад, збільшують місткість сховища або знижують вартість розіграшу карт), і союзники, атакуючі карти, які так чи інакше шкодять іншим гравцям. 

          За характером дії карти можуть бути:

          • миттєві (спрацьовують відразу),
          • постійні (спрацьовує за певної умови)
          • такі, що активуються один раз за раунд.

          Щоб розіграти й активувати карту знадобляться жетони енергії та (або) кристали.

          Дуже важливо в першій фазі гри відбирати собі карти в руку не бездумно, а вибудовуючи певну стратегію на гру; заздалегідь спланувати, які з карт вам знадобляться на початку, в середині гри і на останньому колі. Правильно зіграна в ході гри комбінація карт - основна складова вашого успіху в магічному змаганні. На початку гри має сенс вводити в гру карти, що закладають базу вашої майбутньої перемоги, захищають від мінливостей кидків кубиків.

          Також зверніть увагу, що не варто занадто затягувати введення карт у гру. По-перше, чим раніше ви розіграєте карту, тим раніше і більше вигоди отримаєте. А, по-друге, наприкінці гри кожна карта, що залишилася у вас на руках, принесе 5 очок штрафу. Крім того, не забувайте, що всі розіграні карти не тільки приносять якийсь ігровий ефект, а й безпосередньо дають переможні очки при фінальному підрахунку. 

          При першому знайомстві з грою рекомендується використовувати карти з 1 по 60. Решту ж сорок, складніших, карт замішати в колоду після кількох партій, коли повністю освоїтеся з грою.

          Кому сподобається гра Пори року?

          Настільна гра Пори року - ще одна безсумнівна удача видавництва Libellud, яке прославилося грою Діксіт. Але якщо Діксіт - чудова гра для вечірок, то Сезони - гарний приклад цікавої, оригінальної та глибокої стратегічної гри. Пори Року (Seasons) - настільна гра, що поєднує відносно прості (принаймні, для досвідчених гравців) загальні правила, водночас пропонує дуже велике ігрове розмаїття. 

          Чудова якість і краса ігрових компонентів вищі за всякі похвали. Пори року - гра, в яку грати не тільки цікаво, а й приємно!

          Де купити гру Пори року?

          Настільну гру Пори року купити в Києві та Україні легко і швидко в магазині Ігродол. Замовити гру Seasons українською з доставкою можна:

          • за телефонами: (050) 209-08-08, (097) 643-82-73
          • на сайті: кнопка "Купити"; потім відкрити Кошик і оформити Ваше замовлення.

          Ви також можете купити гру Сезони (українською) на Подолі в нашому магазині (М. "Контрактова Площа").

          Характеристики
          Тип гри фентезійна стратегія, драфт карт, кубики
          Вік 14+
          Кількість гравців 2-4
          Тривалість гри 60-90
          Мова українська

          Написати відгук

          Увага: HTML розмітка не підтримується. Використовуйте звичайний текст.

          Настільна гра Пори року - Відео