пн-пт 11.00-20.00, сб-нд 11.00-18.00

Як обрати настільну гру дитині на Миколая?

Традиційно Миколай обдаровує слухняних діточок солодощами, а неслухняних чекає різочка під подушкою. Але на практиці в різних родинах все відбувається по-різному. Наприклад, наші дуже слухняні) хлоп’ята у цей день, окрім солодощів, знаходять в мішечках для подарунків різні корисні речі – книжку, або щось для творчості, або цікаву настільну гру. Виходить, що Святий Миколай, разом із батьками, піклується про розвиток малечі, а вже Дід Мороз в новорічну ніч старанно виконує різні дитячі мрії, бо йому просто ніде подітись! Щоб полегшити життя батькам – помічникам цих добрих чарівників, – ми написали справді корисну статтю про те, на чому добре розуміємось, а саме: 

Як обрати настільну гру для дитини?


Найперша, і найголовніша, порада – визначтесь, з ким ваша дитина буде грати? 

Настільна гра – це крута річ для налагодження стосунків у родині. Якщо ви це розумієте і готові виділяти певний час, щоб із задоволенням пограти з дитиною, тоді й настільну гру підбирайте таку, щоб вона була цікава вам особисто. 
Якщо ж компанію дитині складатиме старше покоління, обираючи настільну гру, потурбуйтесь про те, щоб правила були прості й зрозумілі – бабусі й дідусі, за рідким виключенням, не люблять ігри із заплутаними правилами. 
Те саме стосується й випадку, коли дитина частіше гратиме з друзями – якщо гравці не дуже дорослі (років до 9-10), велику кількість нюансів буде важко запам’ятати, а отже, й важко дотримуватись правил. 
 
Ігри з простими правилами:
 
Друга порада – враховуйте вік і темперамент дитини. 
 
Якщо відчуваєте, що правила надто складні, гра надто абстрактна, а партії – надто довгі для вашої дитини, краще оберіть щось легше, простіше й веселіше. Пам’ятаймо: важливо не згасити інтерес до настільних ігор через невдалий вибір! Є безліч веселих, швидких ігор, які наповнять ваше сімейне дозвілля позитивними емоціями.
І навпаки – якщо на коробці написано 8+, вашій дитині 6, і вона із задоволенням грає в подібні ігри, не сумнівайтеся – беріть цю коробку і розбирайтеся разом! Адже всі діти різні, а вказаний виробником вік – лише рекомендація.
 
Швидкі веселі ігри:
 
 
Третя порада – знову-таки, орієнтуйтесь на свої бажання та можливості. 
 
Якщо ввечері після роботи несила напружувати мозок чи вмикати супершвидкість, а дитина просить пограти, не відмовляйте! Нехай у вас вдома на цей випадок будуть спокійні ігри, такі як Rory’s Story Cubes, чи на координацію рухів, як Дженга. Мінімум зусиль з вашого боку – і гарний сімейний вечір забезпечено :)
 
І наостанок – часом діти бурхливо сприймають програш чи ображаються на батьків, коли ті грають проти них.
 
В такій ситуації варто підібрати настільні ігри з низьким рівнем конфліктності, де гравці не грають напряму один проти одного, або кооперативні – де всі грають разом проти самої гри.
 
 
Кооперативні сімейні ігри:
 
 
Вдалого вам вибору і приємних покупок з Ігродолом!