пн-пт 11.00-20.00, сб-нд 11.00-18.00
Пуерто-Ріко (Puerto Rico)

Пуерто-Ріко (Puerto Rico)

  • Виробник: Мир Хобби
  • Код товару: Пуэрто-Рико (Puerto Rico)
  • Бонусні бали: 41
  • Наявність: Немає в наявності
1360 грн.
Ціна в бонусних балах: 1360

Настільна гра Пуерто-Ріко (Puerto Rico) - економічна стратегія Андреаса Зейфарта (Andreas Seyfarth), яка вважається однією з найбільш вдалих ігор європейської школи. В дане видання Пуерто-Ріко увійшли базовий комплект гри, доповнення New Buldings і The Nobles, а також будівлі зі збірки Treasure Chest.

Відважні мореплавці і першопрохідці з Європи підкорюють Новий Світ. На дворі 1543 рік. Карибські острови обживаються колоністами, поселенці обробляють цукровий очерет, кава і кукурудзу. Будуються фабрики і верфі, торгові кораблі везуть цінні товари на ринки метрополії.

Заглянемо всередину?

У коробці з грою ви знайдете п'ять особистих планшетів, ігрове поле, сто фішок колоністів, шестдесят фішок товарів, жетон губернатора, вісім жетонів ролей, 49 жетонів будівель, 58 острівних жетонів, шість жетонів кораблів, жетон торгового дому, 54 жетона монет, 46 жетонів переможних очок, двадцять фішок дворян і 41 жетон будівель з доповнення, а також правила гри.

У чому суть гри?

Мета гри - розвивати свою колонію і заробляти переможні очки. Окуляри гравці отримують за відвантажені на кораблі товари і за побудовані в місті будівлі.

В ході гри вам належить закладати плантації, на яких ваші колоністи будуть вирощувати різні культури. Всього в грі п'ять видів ресурсів - кукурудза, фарба індиго, цукрова тростина, тютюн і кава. І якщо кукурудзу ми вирощуємо на плантації і відразу можемо продавати або відвантажувати, то інші культури треба не тільки виростити, але й переробити в вашому місті - для цього має бути будувати будівлі. Вироблені товари і кукурудзу можна буде продавати за гроші або відвантажувати на корабель для відправки в метрополію і отримувати за це переможні очки.

Родзинка гри - карти ролей. У грі їх вісім - поселенець, мер, будівельник, ремісник, торговець, капітан і два старателя. Кожна роль дає можливість виконати ту чи іншу дію. Наприклад, Поселенець створює плантації, а Ремісник виготовляє товари.

Гра складається з раундів. У кожен раунд перший гравець вибирає одну з карт ролей і робить дію, відповідно до цієї роллю. Потім те ж саме діяння можуть зробити і всі інші гравці по колу. Крім дії, однакового для всіх, гравець вибрав дану роль має можливість скористатися привілеєм. Наприклад, вибираючи Поселенця (закладає нові плантації), перший гравець може замість плантації заснувати каменоломню (зменшує вартість зведених будинків).

Потім картку ролі вибирає гравець сидить зліва від першого гравця і таким же чином виконує дію цієї ролі і користується її привілеєм. Після чого дана дія роблять і всі інші гравці по колу.

І так далі, поки кожен гравець не вибрав ту чи іншу роль. Оскільки карт ролей в гру береться на три більше кількості гравців, то в кінці раунду три ролі, які ніхто не вибрав, залишаються в резерві - на них викладаємо по одній монеті. Грошик дістанеться тому, хто вибере цю карту в наступних раундах.

У кожному раунді порядок ходу змінюється - почесне звання першого гравця переходить по колу.

Хто є хто в Пуерто-Ріко

Щоб на плантаціях ріс урожай, а на заводах проводилися товари вам знадобляться колоністи. По одному колоністу гравці можуть взяти, якщо хтось вибрав роль Мера (а як привілей, який вибрав дану роль, може взяти не одного, а двох колоністів)

У фазу Будівельника гравці можуть будувати в своєму місті будівлі, які стануть в нагоді як для отримання переможних очок і виробництва товарів, так і для обходу тих чи інших ігрових обмежень. Ігровий бонус обрав дану роль - можливість спорудження будівлі на одну монету дешевше.

У разі вибору Ремісник, гравці можуть виробляти товари. Для цього необхідно як наявність плантації, так і переробного заводу. А крім того - наявність колоністів і на плантації і на заводі. Чим більше колоністів - тим більше товарів можна зробити. Беремо фішки товарів і викладаємо на розу вітрів особистого планшета.

Привілей ремісників - цей гравець проводить на одну одиницю товару більше.

У фазі Торговця, як це не дивно, ми буде торгувати:)

Кожен гравець, починаючи з безпосередньо Торговця може продати Торговому дому один свій товар. При цьому продавати можна тільки такий вид товару, який в дані раунд ще не продавали попередні гравці. Наприклад, якщо перший гравець продав тютюн, ніхто в цей раунд тютюном вже не торгує. Ну а що стосується ігровий привілеї Торговця - він продає свій товар на одну монету дорожче.

Старатель - самий "ледачий" персонаж в грі. У разі вибору Старатель, ніхто з гравців не робить ніяких дій. Як привілеї, гравець вибрав цю роль, отримує одну монету з банку

У фазі Капітана гравці відвантажують товари на кораблі. Кожна одиниця товару - одне переможне очко, а сам Капітан отримує на одне ПО більше. Після того як всі кораблі забиті під зав'язку, виникає питання - що робити, якщо у вас залишилися товари, які не вдалося прилаштувати ні на одні з кораблів? На розі вітрів можна залишити тільки по одній фішці товару. Все інше, на жаль і ах, йде в резерв. Якщо, звичайно в вашому місті немає складу:)

Що нам стоит дом построить!

Як ми вже писали вище, споруда будівель не тільки приносить вам переможні очки, але і допомагає обходити ігрові обмеження. Так, наприклад, склад дозволяє не скидати товари, які не вдалося відвантажити на корабель, а залишити їх на наступний раунд. А контора дозволяє гравцеві продавати Торговому дому такий вид товару, який там вже є. Власник ринку , отримує додаткові гроші при продажу товарів, а побудувавши барак ви зможете замість плантації закласти каменоломню.

Таких цікавих нюансів в грі вистачає, так що буде з чого вибирати. При тому що основних шляхів розвитку для перемоги в грі два - переможні очки отримуємо за відвантажені товари і за будівництво будівель - однозначних виграшних стратегій в грі немає. Побудувати всі можливі будівлі не вийде - у вас не вистачить місця в місті, та й самих будівель кожного виду менше, ніж гравців. Таким чином, зводячи ту чи іншу будівлю, ви не тільки робите щось для себе, а й обмежуєте вибір іншим гравцям.

Гра закінчується в трьох випадках:

- як тільки останнє переможне очко було видано з резерву,

- як тільки закінчилися колоністи,

- як тільки один з гравців повністю забудував своє місто.

У кожному з цих трьох випадків раунд стає останнім - гра закінчується, коли цей раунд дограли.

Після чого починаємо рахувати очки!

Кому сподобається гра?

Настільна гра Пуерто-Ріко була видана в 2002 році і на сьогоднішній день по праву вважається класикою (в хорошому сенсі слова) настільних економічних ігор європейської школи. Багато механіки використані в грі, можливо, не стануть одкровенням для досвідчених гравців, але, завдяки чудовому балансу і продуманості гри, Пуерто-Ріко продовжує залишатися актуальною.

Пуерто-Ріко - добре збалансована економічна стратегія, яка буде доречна як для гри з друзями, так і в сімейному колі. Слід зазначити відсутність даунтайм - гра йде досить динамічно. Якщо ви, не перший рік граючи в настолки, з якоїсь причини ще не були знайомі з Пуерто-Ріко, настійно рекомендуємо, якщо не купити, то як мінімум спробувати пограти в неї у друзів або на ігротеці - може виявитися, що це саме та гра, про яку ви весь цей час мріяли:)

Купити настільну гру Пуерто-Ріко (Puerto Rico) в Києві і з доставкою по Україні легко і швидко в магазині Ігродол:

- за телефонами: (050) 209-08-08, (097) 643-82-73;

- на сайті: кнопка "Купити"; потім відкрити Корзину і оформити Ваше замовлення.

Характеристики
Тип гри економічна євростратегія
Вік 12+
Кількість гравців 2-5
Тривалість гри 90+
Мова рос.

Написати відгук

Увага: HTML розмітка не підтримується. Використовуйте звичайний текст.

Теги: , Стратегические, Экономические, Исторические, Русский, 12-99, 2-6, Долгая (от 90),