пн-пт 11.00-20.00, сб-нд 11.00-18.00

Третя Планета: Еволюція Манчкіна

Багато хто з нас любить приємно провести час у компанії друзів за захопливою настільною грою. А чи знаєте ви, звідки все це задоволення потрапляє на наші ігрові столи?

Основний настільний ігробуд зосереджений у США та Європі, саме звідти в Україну приходить значна кількість ігор. Також багато настолок завозиться до нас із Росії, де за останні десять років сформувалася повноцінна індустрія настільних ігор. Завдяки фактичній відсутності мовного бар'єру багато російських настолок (як російські локалізації західних ігор, так і власні розробки російських видавців) без проблем продаються в Україні.

Втім, останніми роками в нашій країні почали з'являтися і вітчизняні видавці настільних ігор. Невеликий огляд українських видавців та їхньої продукції ми хочемо запропонувати вашій увазі. В огляді ми залишимо поза увагою безіменні друкарні, що друкують стоп'ятсоту версію монополії, і зосередимося на видавництвах, що випускають власні розробки або українські локалізації популярних зарубіжних ігор.

 

 

 

Київська компанія Третя Планета активно заявила про себе відносно недавно - навесні 2013 року. Першою грою, яку випустило видавництво, був Манчкін.

 

 

Изображение настольной игры Манчкин

 

Весела карткова гра, розрахована переважно на молодіжну аудиторію.

У цій грі, з помірно чорним гумором і постійними підставами один одного, гравцям треба розвинути свого персонажа з першого до десятого переможного рівня.

За допомогою різних карток посилюючи свого ігрового персонажа, гравець перманентно вступає в сутички з різними монстрами. Причому, в бою з монстром інший гравець може вам як допомогти, так і перешкодити. Варто комусь вирватися вперед - інші гравці починають його посилено "валити", допомагаючи монстрам, закидаючи проклляттями і крадучи шмотки.

Девіз гри - "Мочи монстрів, хапай скарби, підставляй друзів" :)

Вибір, з одного боку, цілком логічний - гра популярна в усьому світі. Розробник гри - американське видавництво Steve Jackson Games регулярно видає на гора нові доповнення до базової гри і суміжні ігри з аналогічною ігровою механікою, але в новому антуражі.

З іншого боку - в Україні давно й успішно продається російська локалізація цієї гри. Великою перевагою росіян є те, що тему Манчкіна вони почали розробляти значно раніше, і на даний момент видали локалізації багатьох ігор цієї серії.

Однак, Третя Планета ризикнула, викупила права, і Манчкіни заговорили українською :) Експеримент виявився загалом вдалим. За порівнянних із російським виданням якості та ціни, український манчкін підкуповує своєю, більш наближеною до наших реалій, мовою. Для тих, хто ніколи не грав у Манчкін, слід пояснити: гра є пародійною, з чорним гумором і величезною кількістю американських ігрових, і не тільки, ідіом. Перекласти які дослівно далеко не завжди можливо. Третя Планета підійшла до питання творчо, і в грі з'явилися наші українські ідіоми та реалії, що додало грі жвавості та веселощів :) 

Співпраця з компанією "Стів Джексон Геймс" продовжилася. Цієї зими Третя Планета випустила доповнення до Манчкіна – Манчкін 2 Скажена Сокира.

Зображення доповнення Манчкін 2 Скажена Сокира

 

 

І абсолютне новьо для наших широт Манчкін Легенди - самостійна гра серії - продається в Україні з 16 травня 2014 року (російська локалізація цієї гри на цей момент ще не виходила).

 

Зображення гри Манчкін Легенди

 

Окрім співпраці з компанією Стів Джексон Геймс, видавництво Третя Планета також успішно працює і з російською компанією Правильные Игры. За минулий рік Третя Планета випустила дві українські локалізації російських ігор - Еволюція та Зіллєваріння Практикум. Обидві гри добре зарекомендували себе і в Росії, і в Україні, а випуск українських локалізацій дозволив зменшити роздрібну ціну для покупців.

 

зображення настільної гри Еволюція UA

Еволюція - карткова гра, у якій гравці створюють різних тварин, наділяючи їх різноманітними властивостями (Норна, Водоплавна, Отруйна та ін.). Розвиваючи своїх тварин, гравці намагаються зробити їх максимально пристосованими до поточної ігрової ситуації.

Щоб ваша тварина вижила, її потрібно годувати. Кожен хід кількість доступних фішок їжі різна, і на всіх може не вистачити. Ненагодовані тварини вимирають. Різні комбінації властивостей допомагають прогодуватися і вижити. 

Чим більше тварин із більшою кількістю властивостей у вас вижило до кінця гри - тим більше очок ви заробляєте. І не забувайте про Хижаків! Так, хижа тварина може легко закусити вашим травоїдним :)

Цільова аудиторія широка - в Еволюцію із задоволенням грають і дорослі, і діти з 10-12 років.

Для тих, кому Еволюція здасться складною, є простіший варіант - Зіллєваріння: Практикум.

Зображення гри Зіллєваріння Практикум

Карткова гра, у якій гравці варять різноманітні зілля, створюють магічні зілля і талісмани, вирощують чарівних тварин.
Верхня частина картки являє собою рецепт, нижня - магічний інгредієнт. Картки в руці використовуємо як рецепт, картки, що лежать на столі, - шафа магічних елементів. Зіграти картку з руки можна двома способами. Наприклад, зібравши той чи інший рецепт (якщо, звісно, в шафі інгредієнтів є всі необхідні елементи). Чим складніший рецепт ви зібрали, тим більше очок він вам приносить. Другий спосіб зіграти картку - підкинути її в шафу елементів. З простого збираємо складне, зі складного - ще складніше :) 

Також у грі є три види заклять. Наприклад, за допомогою закляття Пізнання можна забрати картку з шафи і розіграти її як рецепт, що принесе додаткові очки.

На що чекати?

У планах видавництва - продовжити співпрацю зі Стів Джексон Геймс і Правильними Іграми.

У недалекому майбутньому очікуємо локалізацію доповнення до Манчкіна – Манчкін 3 Кліричні огріхи А також інші самостійні ігри цієї серії.

Переваги/Недоліки

До переваг видавництва можна віднести:

  • хороший вибір ігор для локалізації,
  • проведення серії турнірів за іграми, що випускаються,
  • і на окрему, добру, згадку заслуговує переклад ігрових карток у лінійці ігор Манчкін.

 

З відносних недоліків можна згадати те, що поки що видавництво зосередилося на локалізаціях зарубіжних хітів і ще не порадувало власними розробками. Будемо сподіватися, що цей "недолік" з часом буде виправлено :)

 

(с) Михайло "Zipa" Зіпунов

Продовження огляду українського ігробуду очікуйте наступного тижня!

 

Зроблено в Україні! Частина друга

Зроблено в Україні! Частина третя

Зроблено в Україні! Частина четверта