Пропонуємо до вашої уваги третю частину нашого огляду українського настільного ігробуду!
Хмельницьке видавництво IGames є одним із піонерів українського настільного ігробуду. Дебютувала компанія у 2011 році грою власної розробки Весела Ферма і локалізацією польської гри К2.
Флагман російського ігробуду компанія Мир Хобби видало в Росії російську локалізацію української гри під назвою Счастливая ферма.
Того ж року IGames випустили локалізацію цікавої гри К2 польського видавництва REBEl.pl.
Третім готовим продуктом хмельницьких розробників стала абстрактна логічна іграшка Нізам.
Гра являє собою набір карток із зображенням дорогоцінних каменів. Картки розкладаються на ігровому столі в ряди 5х5. Переміщаючи алмази, смарагди та інші брюлики за певними правилами, гравець намагається вибудувати ряд з трьох і більше однакових каменів. Чим довший ряд - тим більше переможних очок. Створив кілька рядів за один хід - ще краще! Нескладні правила, гарне оформлення - і отримуємо хорошу логічну гру для гравців-початківців або непоганий філлер для досвідченіших гравців.
У 2014 році IGames випускають друге видання свого хіта – Весела Ферма. У цьому виданні було доопрацьовано ігровий процес і з'явилося доповнення "Ґазда", з яким у гравців стало більше можливостей для взаємодії. Ну і ціна трохи зросла.
На що чекати?
Уже в червні 2014 у продажу очікується новинка від IGames - детективна гра на асоціації Містеріум.
Ця кооперативна гра для компанії являє собою цікаву розробку, в ігровій механіці якої можна знайти вплив таких ігор, як Клуедо і Діксіт.
Один з гравців виступає в ролі примари старовинного особняка; решті ж учасників належить стати екстрасенсами, які спробують розгадати загадку злочину, що стався в особняку. Привид за допомогою карток-основ буде давати асоціативні підказки, а екстрасенсам під час тлумачення снів належить відновити картину події і встановити особу злочинця.
За відгуками гравців, які встигли випробувати цю настолку, попри позірну зовнішню схожість із Діксіт і Клуедо, гра українських розробників являє собою справді новий продукт із зовсім іншою атмосферою, ніж в іграх попередниць.
Про великий потенціал гри Містеріум говорить і те, що не встигла гра з'явитися в Україні, а її вже встигли видати в Польщі (гру випустила компанія PortalGames під назвою Tajemnicze Domostwo), а на світовому ринку українську гру представлятиме відома французька компанія Asmodee.
У більш віддалених планах на цей рік - випуск настільної гри Пірати 7 морів (Гра року Ігросфера-2013).
Ось що пише про гру один із розробників Олександр Невський: «Якщо коротко описати ігровий процес, то на гравця чекають епічні морські битви за участю цілих флотилій, він зіштовхнеться з морськими чудовиськами і прекрасними сиренами, зрадою, жагою помсти, радістю перемог, зможе стати капером, розважливим торговцем або ж відважним піратом, у якого є можливість за секунду все втратити або, навпаки, казково розбагатіти, і в цьому йому заважатимуть підступні плани заздрісників і свої ризиковані рішення, а також рифи, вири і таверни. ..
... ми спробували вмістити все те, що асоціюється з піратською романтикою і безпосередньо піратами, у формат настільної гри, в яку можна зіграти менш ніж за годину, з гравцями різного ступеня підготовки та віку, але при цьому ігровий процес залишався б незмінно яскравим, різноманітним і веселим.
Якщо говорити про аналогію з комп'ютерними іграми, ми хотіли зробити настільну гру, близьку за духом до "Sid Meier's Pirates!", а також до її ідейної спадкоємиці, яка нещодавно вийшла, під назвою "Pirates of Black Cove", саме на відчуття від цих ігор ми й орієнтувалися в процесі розробки.» (http://tesera.ru/article/igames_interview_02/)
Переваги/недоліки
До переваг компанії IGames можна (і потрібно:) віднести:
- як відмінне опрацювання механіки видаваних ігор, так і якість видань,
- активну роботу з популяризації настільних ігор. Силами видавництва у Львові проводиться щорічний масштабний настільний конвент "Ігросфера", куди з'їжджаються видавці, продавці та любителі настолок України, Росії та Європи, проводиться конкурс розробників.
- робота з виходу на закордонний ринок
До умовних недоліків можна віднести хіба що надто вже неспішну появу нових ігор. Втім, це значною мірою компенсується якістю кінцевого продукту.
(с) Zipa
Продолжение обзора украинского игростроя ожидайте на следующей неделе!