Друзі! Представляємо вашій увазі четверту частину нашого огляду українського настільного ігробуду.
- Видишь украинский Диксит?
- Нет.
- И я не вижу. А он есть.
Компанія Десктопгеймс (також відома як Світ Настільних Ігор, а згодом - Ігромаг), що займається дистрибуцією в Україні західних настолок, потрапила в наш огляд, оскільки останніми роками, окрім безпосередньо продажу оригінальних західних ігор, стала випускати на український ринок і локалізації світових настільних хітів.
Пробним каменем став український тираж популярної гри Цитаделі - карткової настільної гри в середньовічному антуражі, в якій гравці прагнуть набрати якомога більше переможних очок шляхом будівництва кварталів свого міста. Завдяки вдалому поєднанню відносно простих правил і захопливого ігрового процесу, Цитаделі обґрунтовано вважаються однією з найкращих ігор для "підсаджування" новачків.
Родзинка Цитаделей - психологічна складова. У грі вісім персонажів з унікальними властивостями. Кожен хід гравець може за певними правилами вибрати персонажа, чиї властивості йому потрібні в цей момент. При цьому гравці не знають - хто кого вибрав. Але можуть спробувати здогадатися. Чим точніше гравець зможе вирахувати, хто з опонентів за кого грає в цей хід, тим успішніше він зможе зіграти.
У 2012 році було надруковано український тираж іншої карткової містобудівної гри – 7 Wonders (7 Чудес).
Механіка гри частково нагадує драфт, який використовується в ККІ. З карт, що прийшли на руку, гравець повинен розіграти одну, а решту карт передати сусідові праворуч, отримавши зі свого боку карти від сусіда зліва. У наступний хід операція повторюється - розігруємо по одній карті та обмінюємося тими, що залишилися, по колу.
Розіграти карту можна кількома способами, але основний - побудувати у своєму місті ту чи іншу будівлю.
Різні типи будівель дають різний ефект. Деякі з них приносять ресурси для спорудження наступних будівель, інші дадуть гроші або дадуть змогу торгувати за вигіднішими умовами, треті потрібні для перемоги у військових зіткненнях, четверті безпосередньо дають переможні очки. Крім того, у своєму місті можна звести Чудо Світу, яке принесе вам якісь унікальні для вашого міста блага. Грошики, що залишилися на кінець гри, також конвертуються в ПО. Загалом, способів набирати переможні очки в грі багато, за всім не встигнеш, тому гравці зазвичай основну увагу приділяють кільком напрямкам розвитку.
Гра цікава, різноманітна за тактикою, динамічна. І, що важливо, не надмірно складна в освоєнні.
За великим рахунком, гра є мовонезалежною - крім назв будівель, інших написів на картах немає, а переклад правил легко знайти в Інтернеті. І довгий час в Україні успішно продавалася оригінальна гра. Український тираж відрізнявся наявністю в коробці українських правил, але ця мінімальна відмінність розширила коло потенційних гравців. Наразі (червень 2014) український тираж успішно розпродано, і в очікуванні додруківки залишається задовольнятися оригінальною грою. Тому, якщо вам все ж таки критична наявність правил українською мовою, під час купівлі в магазині є сенс уточнити, яке видання ви купуєте - українське чи ні.
Варто зазначити, що наразі більшість українських локалізацій від Дескопгеймс - це локалізації популярних мовонезалежних ігор, з мінімумом або повною відсутністю тексту на картках.
На сьогоднішній день в активі компанії також такі ігри:
Діксіт - карткова гра на асоціації, у якій гравці отримують на руки картки з малюнками.
Один гравець обирає картку і викладає на столі сорочкою догори, озвучуючи асоціацію, яка в нього виникає з малюнком на картці. Решта гравців обирають зі своїх карток по одній, з максимально близьким змістом до озвученої асоціації, і теж викладають на столі сорочкою догори. Картки перемішуються і розкриваються. Завдання гравців - знайти початкову карту, викладену першим гравцем.
Доббль – весела карткова гра на уважність і реакцію.
Гра складається з карток із зображенням різних предметів. На будь-яких двох картках обов'язково є пара однакових предметів. Ось тільки далеко не завжди цю пару можна швидко відшукати поглядом :) Мета гри - на швидкість (хто швидше) знаходити такі парні малюнки. Гра чудово йде і з дітьми, і з дорослими.
Саботер - карткова кооперативна гра для великої компанії, в якій гравці випадковим чином розбиваються на дві команди - чесних гномів і гномів-саботерів.
Завдання чесних гномів побудувати тунель і знайти золото, завдання саботерів - перешкодити цьому. Вдалося знайти золото - приз ділиться між роботягами, не вдалося - голда дістається саботерам. Ну і що ж тут такого особливо цікавого, запитаєте ви? А ось що - ніхто не знає, яка роль дісталася іншим гравцям. Усі гравці на словах декларують свої чесні наміри, а на ділі хтось точно заважає :) і, як у грі "Мафія", ігровий процес супроводжується активними обговореннями - хто ж грає за саботерів?
Саботер 2 - доповнення до попередньої гри.
На що чекати?
Щось цього року Десктопгеймс випускати збираються, але, бажаючи зробити приємний сюрприз, конкретикою про свої плани поки не діляться :)
Переваги/недоліки
До позитивних сторін діяльності компанії можна віднести:
- чудовий вибір ігор для локалізації. Це перевірені західним ринком світові настільні хіти у своїх нішах.
- популяризація настільних ігор, проведення турнірів та ігротек.
Що ж стосується недоліків, то він один - українські тиражі ігор від Десктопгеймс мають властивість закінчуватися раптово і надовго. Якщо, переходячи за посиланням, ви бачили на зображенні з грою напис "Очікується", це означає, що наразі гра закінчилася, і коли з'явиться, як правило, невідомо. Може, через тиждень. А може, через місяць. Або через півроку...
Та ми не сумуємо і чекаємо нових локалізацій від Десктопгеймс і додруківок старих! :)
(с) Zipa