пн-пт 11.00-20.00, сб-нд 11.00-18.00

10 цікавих українських настільних ігор

Бум захоплення настільними іграми до України докотився дещо пізніше, аніж він розпочався на Заході, і тому за кількістю позицій настолки українського виробництва у 2016 році ще відстають від західних чи російських показників. Проте за якістю окремі українські ігри цілком конкурентоспроможні не лише в Україні, але й на світовому ринку.

Отже, занотовуйте настільні ігри «Зроблено в Україні», які можна брати для сімейних настільних посиденьок.

Почнемо з ігор для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

Зоорегата

Одна з найбільш популярних ігор для дітей у віці 5-7 років. Гравці виступають у ролі капітанів кораблів, які мають здійснити навколосвітню подорож і зібрати на своєму кораблі шість тварин з різних континентів. Відважний капітан, який не злякається ані підступних течій, ані непередбачуваних вирів і з повним кораблем тварин повернеться до свого порту, переможе.

Дальність ходу гравця визначається кубиком, а ось напрямок руху гравець обирає сам. Тому ця гра займає проміжне положення – Зоорегата ще не повноцінна сімейна гра, в яку цікаво грати і дорослим, але й не примітивна ходилка, в якій все залежить лише від кубика.

   Настільна гра Зоорегата - фото

 

Морський бій

Ця військово-морська гра від видавництва Бомбат геймс розрахована на двох гравців, кожен з яких отримує під своє командування форт і невеличку флотилію з чотирьох кораблів. Кораблі різного типу мають різні ходові показники та показники міцності. Мета – потопити флагманський корабель супротивника або заблокувати його форт. У грі є складові, які залежать від кубика, але, як і в Зоорегаті, багато залежить і від вибору гравців.

настільна гра Морський бій - фото

   

Моя Весела Ферма

Попри дещо «дитячий» дизайн це вже стовідсотково сімейна настолка – діти від 7-9 років зможуть розібратись з правилами, а батькам буде цікаво грати. На фермі кожного гравця випасаються чотири тваринки. Мета гри – якнайкраще відгодувати своїх підопічних. Цікавинка полягає у тому, що з кількох можливих дій гравець у свій хід має обрати лише дві. Тож доведеться, у доброму розумінні слова, помучитись із вибором пріоритетів – щось на городі посадити чи вже збирати врожай? Нагодувати тваринку чи закупити насіння?  

З одного боку Моя Весела Ферма гра не дуже конфліктна – кожен відгодовує своїх тваринок, з іншого боку – є у грі й можливість трохи попсувати настрій противникам, забравши в них з-під носа необхідну картку. 

В 2-му виданні гри включено невеличке доповнення, яке трохи ускладнює планування свого ходу і буде актуальним вже більш досвідченим фермерам.

Настільна гра Моя весела ферма - фото


Сірий Кардинал

Сірий Кардинал - нова гра від українського видавництва IGames, в якій гравці будуть збирати набори карт. Крім того, що набрані карти принесуть в кінці гри переможні бали, кожний тип карти, яка є у гравця, – це ще й додаткові ігрові можливості.

Доволі азартним є процес добору карт. Відкриваємо карту, далі можемо її забрати. Або ризикнути і відкрити ще одну. Якщо номінал другої карти більше номіналу попередньої – карти йдуть у відбій. Якщо ж номінал рівний або менший за попередню – можемо забрати собі обидві карти. Або продовжити ризикувати. 

А за допомогою карт, які ви вже зібрали, можна виконувати різноманітні дії – подивитись верхню карту колоду, змінити номінал карт, що відкриваються, атакувати суперників (знищувати їхні карти) або захищатись від атак інших. 

Гра продається у презентабельній металічній коробочці й є досить цікавою і захоплюючою. Потрібні навички рахування, тож буде актуальна для гри з дітьми від 8 років.

Настільна гра Сірий Кардинал - фото

Рыбалка – круглый год!

Ще одна гра,в якій потрібна хоч і не вища математика, але деякі навички рахування знадобляться. Як зрозуміло з назви, це – гра про риболовлю

Мета гри – наловити якомога більше кілограмів риби. Для цього гравцям стануть у нагоді різноманітні вудочки та спінінги, на картках з якими зазначено, який це вид снасті. Також на карточці вказується максимальна вага риби, яку можна витягти на цю снасть. Починають гру всі з найпростішої вудочки, а згодом можна придбати більш потужні причандалля. 

Риба у грі представлена красиво оформленими картками, які замішуються на столі малюнком вниз. Колір карти вказує на глибину – чим темніше, тим глибше. На картках вказується вага риби та як її можна зловити – на крючок, на блисну чи на живця. 

У грі є місце для тактичних рішень гравців та багато залежить від випадковості, як, зрештою, і під час справжньої рибної ловлі. В свій хід гравець тягне картку з рибою і (якщо це таки риба, а не трава, гіллячка чи інший зачеп) дивиться, чи є в нього підходящий тип снасті й чи може він потягнути таку вагу. Після чого кидаємо кубика, у результаті чого риба може або зірватись, або гравець отримує кілька додаткових кг до потужності своєї снасті. Азарт рибної ловлі у грі переданий дуже добре, вона точно стане у нагоді завзятим рибалкам та членам їх сімей :)

Настільна гра Рибалка - цілий рік! - фото

Thinkers

Це серія розвиваючих ігор  різної тематики і для різних вікових груп (6-9 років, 9-12 років та 12-16). Гра складається з карток із завданнями, вирішувати які можна як самому, так і з суперниками, та навіть у командній грі. Є випуски на Логіку, Уяву, Обчислення, Гумор тощо. Випускається у двох мовних версіях – українською та російською. 

І тепер переходимо до ігор, в які можна грати як дорослим, так і зі старшими дітьми від 10-12 років. 

Містеріум

Детективна кооперативна гра на асоціації. Один гравець виступає в ролі привида, а решта – стають медіумами. Завдання привида – виключно за допомогою карток з малюнками передати медіумам інформацію стосовно давнього злочину, а ті, у свою чергу, намагаються зрозуміти, що ж той привид мав на увазі :) Якщо протягом семи ігрових раундів вбивця визначений вірно, всі гравці перемагають. Якщо ж за цей час таємницю не розгадано – всі програють.

Красиво оформлена гра Містеріум досить швидко стала популярною як в Україні, так і за її межами. Права на світовий тираж були придбані компанією Asmodee, відомою на весь світ своїм мегапопулярним Діксітом.

настільна гра Містеріум - фото

 

Пірати 7 морів

Грабуймо каравани! 

У цій грі ми будемо розбудовувати свій флот, грабувати торгові каравани та продавати товари. У грі використовуються дві основні ігрові механіки. По-перше – вибір персонажів та користування їхніми можливостями, а по-друге – стрімкі та азартні піратські нальоти на торгові каравани. 

Отже, кожен раунд гравці обирають собі одного з персонажів зі своїми унікальними можливостями. Наприклад, Корабел дає можливість купити кораблі у свою флотилію,  Губернатор видає вам ліцензію корсара, за допомогою Капітана можна грабувати каравани, а з Торговцем ви продаєте награбоване. 

Оригінальною є механіка бою у грі Пірати 7 морів. Кораблі гравців – це звичайні кубики (у кожного гравця свій колір). Кораблі торгових караванів – це також кубики. Коли відбувається дія грабунку каравану, кубики-кораблі гравців разом із кубиками-кораблями каравану кидаються на ігрове поле й відбувається швидкий підрахунок результату бою. Кожен корабель каравану вступає у бій із найближчим кораблем гравців – на якому кубику результат більший, той і переміг у двобої.

Настільна гра Пірати 7 морів - фото


Адмирал

Військово-морська стратегія, в якій гравці очолюють парусні флоти і можуть розігрувати різноманітні морські баталії, як за сценаріями, що представлені у правилах, так і вигаданими самостійно.

Для визначення сили та напрямку вітру у грі використовується флюгер. Різні типи кораблів мають різні бойові та швидкісні характеристики. 

В ході гри вам доведеться маневрувати на ігровому полі, намагаючись підставити вітрила своїх кораблів вітру. Ви будете вступати в бій із кораблями суперників, брати їх на абордаж чи відправляти на дно. 

Позитивом у грі є наявність різних рівнів складності і можливість підлаштувати гру під себе:  на найпростішому рівні «Лейтенант» немає складних підрахунків і правила легко пояснити дитині. Для підлітків підійде рівень складності «Капітан». А рівень «Адмірал» розрахований на найбільш досвідчених морських вовків. 

До цікавинок гри Адмирал можна віднести і книгу правил, яка для більшої атмосферності містить багато історично-пізнавального матеріалу, який можна читати і як історичну довідку, і як художній твір.

Настільна гра Адмірал - фото


Защитник короны

Захоплююча та красиво оформлена фентезійна тактична гра у жанрі tower defensе,в якій вам доведеться обороняти свій замок та спробувати нанести поразку супротивнику. 

Можливі варіанти гри: дуельний, два на одного, та командний – два на два.

Кожен з гравців обирає собі одну з чотирьох колод, що представляють собою класичні фентезійні фракції – Люди, Ельфи, Орки та Живі Мерці. Воїни кожної фракції мають свої сильні й слабкі сторони, і від цього залежатиме ваша тактика на гру.

Протягом гри ви зможете наймати воїнів своєї фракції, купувати різні споруди та закляття.

Ігрове поле складається з двох замків гравців та нічийних земель. Вам треба одночасно і захищати свій замок, і намагатись атакувати замок супротивника. Воїни ходять переважно по прямій, і дуже швидко на полі утворюються коридори, в яких відбуваються основні бойові дії. Якщо на шляху трапляється перешкода, її треба спочатку зруйнувати, аби рухатись далі. Хоча деякі воїни можуть перейти на іншу лінію або навіть перелетіти перешкоду. Запорукою успіху є контроль ключових локацій, розташованих на нейтральній території. Ці локації принесуть вам додаткові гроші в казну, ману для ваших заклять та доступ до нових ігрових можливостей.

Для перемоги у грі Защитник Короны треба або провести одного зі своїх воїнів в тил замку противника або нанести поразку по очках – знищити юнітів супротивника на загальну суму в 20 очок. 

Таким чином, це – військово-тактична гра, в якій, з одного боку, загальні правила не надто обтяжені складнощами, а з іншого боку – гра дає дуже велике різноманіття використання різних ігрових складових. Років з 12-14 можна починати :)

Настільна гра Захисник Корони - фото


 

Захоплюючих ігор та гарного настрою!

 

 

Матеріал підготовлено колективом магазину Ігродол на замовлення сайту Fathers’ Club

 

Читайте також наш матеріал - 10 найкращих сімейних настільних ігор

 

П.С.

А в наступному матеріалі ми поговоримо про цікаві закордонні настолки локалізовані в Україні.