пн-пт 11.00-20.00, сб-нд 11.00-18.00

Настільні ігри українських видавництв у 2015-2016 роках

Пропонуємо вашій увазі невеличкий огляд українських настільних ігор, які з'явилися на ринку останнім часом, і деякі плани вітчизняних видавців на 2016 рік.

Десктопгеймс, Світ настільних ігор, Ігромаг...

Нові локалізації та повзучий ребрендинг


Поштовхом до написання цього огляду послужила новинка від компанії Десктопгеймс (також відомої під іменем Світ Настільних ігор) - сімейна настільна гра Маленький Принц: Створи планету для мене, яка з'явилася в продажу буквально днями.

настільна гра Маленький Принц: Створи планету для мене - зображення коробки

Красива та цікава настолка створена за мотивами однойменного твору Антуана де Сент-Екзюпері. Маленький Принц - це українська локалізація настільної гри "The Little Prince: Makeme a planet" французького видавництва Ludonaute.

У грі кожному належить створити й облаштувати свою планету. Для створення планети знадобиться 16 тайлів - картонних квадратів із різними типами місцевості та персонажами. Планета складатиметься з 12 тайлів місцевості та 4 тайлів персонажів. Різні персонажі принесуть наприкінці гри очки за різні типи місцевості. Кожного раунду гравці обиратимуть по одному тайлу для своєї планети, оперативно підраховуючи - який із тайлів вигідніше взяти собі (або відвести в опонентів). 

Для оформлення гри використані малюнки до книги Маленький Принц. 

Красива гра з простою, але цікавою ігровою механікою - чудовий вибір для гри в сімейному колі. 

Усі компоненти гри - оригінальні і не містять тексту, коробка і правила гри - українською. 

З виходом цієї гри пов'язаний і ще один цікавий момент - якщо на попередніх локалізаціях компанії фігурували назви "Десктопгеймс" або "Світ настільних ігор", то гра Маленький Принц засвідчила повзучий ребрендинг. "Ігромаг" - саме так на коробці названа українська компанія. На сайті, щоправда, все ще звична - "Мир настольных игр", але не виключено, що в майбутньому можна очікувати повноцінну зміну імені.

Крім Маленького Принца минулого року "Світ Настільних ігор" локалізував ще одну гру – Діксіт Одіссей. Раніше в Україну ця настолка потрапляла виключно як частина загальноєвропейського тиражу. Тепер же, хоч вона і продовжує друкуватися на оригінальному заводі, але отримала правила українською мовою.

Про плани компанії на 2016 рік поки нічого не відомо, але будемо сподіватися, що Мир Настольных Игр Ігромаг і далі радуватиме українськими тиражами європейських і світових настільних шедеврів.

Третя Планета

В очікуванні нового Манчкіна...

 

Третя Планета - ще одне видавництво, яке зробило ставку на українські локалізації зарубіжних настільних ігор - минулого року відзначилося перевиданням карткової гри Еволюція. Якщо перший тираж української Еволюції являв собою картки з Росії, які у нас комплектувалися правилами українською і упаковувалися в українську коробку, то в 2015 році в Україні продавалася вже повноцінна українська версія.

По-перше, картки гри були перемальовані.
При всіх перевагах оригінальної гри, багато гравців відзначали зайвий мінімалізм в оформленні, якого українське видання рішуче позбулося, і картки стали більш приємними на вигляд.
По-друге, гру було видано у двох повноцінних мовних варіантах - Эволюция (коробка, правила і текст карток російською) і Еволюція (коробка, правила і текст карток українською).

(АПД: у 2023 році вийшло нове видання гри Еволюція з оновленим дизайном)

І, по-третє, випущена і перемальована була не тільки базова гра, а й доповнення, також - російською та українською мовами:

Час Літати

Континенти

 

Інших новинок від Третьої Планети в 2015 році настільщики так і не дочекалися. Зате вже випущені ігри користувалися незмінним попитом і до початку 2016 року були успішно розпродані чергові тиражі ігор Манчкін та Манчкін: Легенди, російськомовної Еволюції, Зіллєваренье Практикум (укр.).

У найближчих планах видавництва - додрук нових тиражів усього, що закінчилося. Крім того, ми сподіваємося на видання в 2016 році нових ігор, і зокрема на довгоочікуване продовження серії ігор Манчкін з чудовим українським перекладом.

Igames

З корабля на дерево

 

У Хмельницького видавництва Igames є дві характерні особливості - 1) вельми і вельми неспішна робота над черговим продуктом, 2) зате кінцевий продукт часто стає хітом.

Більшу частину 2015 року видавництво нових ігор не випускало.

Зате попередня розробка - кооперативна гра з детективним сюжетом на асоціації Містеріум – продавалася добре й успішно в Україні, а за кордоном тривала робота над виданням загальносвітового тиражу гри силами гіганта настільної індустрії французької компанії Асмоді.

 

Потомивши настольщиків в очікуванні, ближче до кінця року Igames нарешті випустили свій довгобуд Пірати 7 морів - цікаву гру з оригінальною ігровою механікою та чудовим оформленням. У грі належить, використовуючи властивості різних персонажів, вести морські битви і торгувати, насилати прокляття і здобувати переможні очки.
На виставці в Ессені "Пірати 7 морів" отримали позитивну критику відвідувачів і досі продовжує збирати позитивні огляди та відеоогляди німецьких критиків.





 

 

 

   

Плани видавництва на 2016 рік також радують. Шанувальники хітового Містеріума можуть розраховувати на видання двох доповнень до гри.

Також заплановано вихід однієї карткової гри власної розробки (робоча назва "Сірий Кардинал") і вже готується до друку карткова гра Будиночок на дереві - українська локалізація гри Скотта Олмса "Best Treehouse Ever".

 

У цій картковій грі гравці займуться будівництвом будиночків на деревах - картки-кімнати різного кольору за певними правилами розташовуватимуться одна над іншою у вигляді перевернутої піраміди (унизу - одна карта, на ній - дві карти другого рівня, на них - три карти третього і так далі). Наприкінці кожного раунду відбувається підрахунок очок за певним принципом - кімнати різних кольорів приносять різні очки, і в гравців є можливість визначити, який колір принесе більше або менше очок у цьому раунді.

Проста і легка гра, яка триває всього хвилин двадцять і чудово впишеться на ігрових посиденьках для заповнення проміжків між більш масштабними іграми.

У планах видавництва на 2016 рік не тільки безпосереднє видання нових ігор, а й популяризація настолок як таких. Цього року можна сподіватися на відродження настільного конвенту "Ігросфера", проведення якого заплановано на 6-9 травня у Львові.

BombatGames

Ігри для маленьких і дорослих

 

Київське видавництво Бомбатгеймс у 2015 році хоч і не відзначилося якоюсь супер-пупер новаторською ігровою механікою, але продовжило розширювати свій асортимент відносно недорогих настільних ігор для найрізноманітніших вікових груп.

Для найменших - "Бомбати" запустили лінійку розвиваючих логопедичних ігор "Вчимося разом". Минулого року в цій серії вийшло дві гри - "Я вже великий" і "Я вже дорослий".

Для гри в сімейному колі видано логічну настолку "Ніндзя і Самурай", в якій одному гравцеві - Ніндзя - належить вивести свого персонажа з міста, а іншим гравцям - Самураям - постаратися цьому перешкодити.

 

 

І, нарешті, для аудиторії 18+ був призначений фантоподібний паті-гейм Зелений Мексиканець, у якому кожен гравець по черзі витягує по одній картці з однієї колоди та виконує завдання, написане на ній, потім - витягує картку з другої колоди та підкидає її одному із суперників - і цей гравець виконує завдання на картці.

Кожне виконане завдання - одне очко, кожне невиконане - штрафне очко. Завдання в грі різноманітні - прості та складні, на артистизм і на імпровізацію. Ну і оскільки деякі завдання з перчинкою - непоганий варіант для молодіжних вечірок і корпоративів:)

 

 

 




У новому році видавництво збирається, по-перше, продовжити серію ігор на розвиток мовлення українською мовою "Навчаємося разом" - заплановано вихід логопедичних розвивалок на літери "Ж" і "Ш". 

По-друге, у видавництві триває робота над двома паті-геймами. Випуск однієї з них заплановано на середину року.

Крім того, близька до завершення робота над економічною грою.

Незалежні розробники

У 2015 році в Україні видавалися також настільні ігри і поза стінами традиційних завдань. Розповімо про дві з таких ігор.

Настільна гра Рыбалка – круглый год! Атмосферна, сімейна гра для дорослих любителів риболовлі та їхніх дітей віком від 6-8 років.
У грі вистачає місця для вибору тактики, при цьому, як і на справжній рибалці, фактор удачі досить великий.

У цій настілці вам належить постаратися наловити якомога більше кілограм риби. Отримавши на початку найпростішу вудку з гачком, під час гри ви зможете купувати дорожчі й різноманітніші снасті та ловити не тільки на гачок, а й на блешню і на живця. До ваших послуг магазин з літніми і зимовими снастями - залежно від сезону будуть актуальні ті чи інші. Різна риба мешкає на різній глибині. Утім, у тихому болоті не тільки риба водиться, а й усілякі "зачепи" - каміння, трава, корчі.

 

 

Настільна гра для досвідчених гравців Емікс: Гра в емоції, в якій ви будете прокачувати свого персонажа, розвиваючи його або в бік позитивних емоцій, або в бік емоцій негативних. При цьому немає принципового значення, в який саме бік рухатися - в позитив чи негатив. Головне першим дістатися в одному або іншому напрямку до рівня в сто очок.
Фактор випадковості на початку гри досить великий. Після третього-четвертого раунду, втім, він зменшується - до цього часу, як правило, ваш персонаж уже має достатньо властивостей, які впливають на хід гри більшою мірою, ніж кидки кубиків.

 

 

 

(с) Zipa